Digjet makina e policit në Përrenjas, dyshohet se…

2 vjet, 9 muaj më parë - 15 Korrik 2021, Gazeta Shqiptare
Digjet makina e policit në Përrenjas, dyshohet se…
Është djegur këtë paradite makina e oficerit të Policisë Gjyqësore në Postën policore të Përrenjasit, Pëllumb Radiçi.

Është djegur këtë paradite makina e oficerit të Policisë Gjyqësore në Postën policore të Përrenjasit, Pëllumb Radiçi.

Nga sa mësohet dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme, për shkak të detyrës.

Prrenjas/ Informacion paraprak

Më datë 12.07.2021, rreth orës 23:45, mjeti tip “Golf”, në pronësi të shtetasit P.R., i cili ishte i parkuar para banesës ka marrë flakë dhe për pasojë mjeti është djegur pjesërishtë.

Nga hetime paraprake dyshohet se mjeti ka marrë flakë si pasojë e një shkëndije elektrike, vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Support Ukraine