Dalin pamjet, digjet një makinë në tunelin e Kërrabës

3 muaj, 1 javë më parë - 4 Maj 2022, abcnews
Dalin pamjet, digjet një makinë në tunelin e Kërrabës
Në aksin Tiranë-Elbasan është bllokuar qarkullimi mëngjesin e sotëm për shkak se një makinë është djegur brenda tunelit të Kërrabës.

Automjeti dyshohet se është përfshirë nga flakët për shkak të një defekti teknik. Mësohet se mjeti po udhëtonte nga Tirana në Elbasan dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Support Ukraine