Bënë gara shpejtësie gjatë natës dhe përplasën disa automjete të parkuara, e pësojnë keq tre shoferët në Durrës

8 muaj, 2 javë më parë - 2 Gusht 2023, Gazeta Shqiptare
Bënë gara shpejtësie gjatë natës dhe përplasën disa automjete të parkuara, e pësojnë keq tre shoferët në Durrës
Pavarësisht kontrolleve të shtuara në të gjitha akset rrugore, policia ende vijon të konstatojë raste shkeljesh në rrugë, të cilat rrezikojnë jetën e qytetarëve.

Së fundmi, tre të rinj kanë organizuar gjatë natës një gare shpejtësie, në një vend parkim automjetesh dhe në disa lagje të qytetit të Durrësit, duke rrezikuar kështu jetën e tyre dhe dëmtimin e automjeteve të tjera të parkuara në vendin ku u bë gara, si dhe prishën qetësinë publike për banorët e zonës.

Kanë qenë Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, të cilat kanë ndërhyrë menjëherë dhe kanë ndaluar 3 shoferët me iniciale O. Sh, E. D. dhe I. N.

Tre të arrestuarit janë ndëshkuar me gjoba nga 40 mijë deri në 110 mijë lekë, pasi përveç garës, të rinjtë u kapën në mungesë të dokumentacioneve, për pajisjen e këtyre automjeteve me xhama të errët.

Shërbimet e Policisë Rrugore të Durrësit vijojnë monitorimin e çdo aksi rrugor të qarkut, me pajisje logjistike dhe me patrulla të paloguara.

Aksident në Librazhd, shoferi humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me bordurën e rrugës

Një aksident është raportuar në aksin Librazhd-Elbasan, në vendin e quajtur “Kthesa e Murrashit”.

Shoferi ka humbur kontrollin e mjetit, dhe për pasojë makina me targa të Maqedonisë së Veriut është përplasur me bordurën mbrojtëse të rrugës dhe është përmbysur.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia dhe zjarrfikës, ndërsa aktualisht nuk raportohet për të lënduar.

Përplasi për vdekje punonjësin e pastrimit, arrestohet i riu

Një i ri ka rënë në pranga, pasi aksidentoi dje për vdekje një punonjës pastrimi në rrugën Tiranë-Durrës.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se i riu me inicialet A.Y., banues në Këlcyrë përplasi me makinë 51-vjeçarin me inicialet Sh. A.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor të DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin A. Y., 29 vjeç, banues në Këlcyrë, Përmet, pasi automjeti që drejtohej nga 29-vjeçari, ditën e djeshme, përplasi në autostradën “Tiranë-Durrës”, shtetasin Sh. A., 51 vjeç, banues në Tiranë (punonjës për pastrimin e rrugëve).

Për shkak të dëmtimeve të marra, 51-vjeçari ka humbur jetën ditën e sotme, në spital. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine