Aksidenti tragjik tek “21 Dhjetori”, policia i komunikon arrestin 30-vjeçarit që po lufton për jetën

2 vjet, 7 muaj më parë - 13 Nëntor 2021, gsh.al
Aksidenti tragjik tek “21 Dhjetori”, policia i komunikon arrestin 30-vjeçarit që po lufton për jetën
Emirjan Dokos, i cili shkaktoi aksidentin tragjik me 2 viktima i është komunikuar masa e arrestit nga policia e Tiranës pasi akuzohet për 3 vepra penale.

30 vjeçari që ndodhet në spital në gjendje të rëndë akuzohet për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugore’’, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

I riu ishte në gjendje të dehur, mbante armë në makinë dhe kaloi semaforin e kuq me shpejtësi tek kryqëzimi i “21 dhjetorit” teksa po drejtonte automjetin tip “Citroen”. Rreth orës, 03:20, ai përplasi makinën tip “Honda” që drejtohej nga Luan Cenollari, 58 vjec. Ky i fundit ndërroi jetë së bashku me me pasagjerin e identifikuar si Ali Bejo, 59 vjeç.

Gjatë kontrollit të mjetit që drejtonte, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri pushkë, ndërsa gjatë kontrollit fizik iu një armë e ftohtë (thikë).

Aksidenti me 2 të vdekur në Tiranë

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit në Tiranë, ku dy persona kanë ndërruar jetë. Gazetarja Dorjana Bezat, raporton se Emirjan Doko, i cili dyshohet se dhe ka shkaktuar aksidentin, ka qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Ai raportohet se ka qenë duke udhëtuar me shpejtësi dhe është futur me semafor të kuq në kryqëzim. Dyshohet se ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me makinën tip “Honda”, ku si pasojë kanë ndërruar jetë Luan Cenollari dhe pasagjeri Ali Bejo.

Gjatë kontrolleve të mjetit tip “Citroen” që i përkiste Dokës, është gjetur edhe një armë zjarri. Ndërkohë online kanë qarkulluar edhe foto nga mjetet pas aksidentit, ku dallohet edhe viktima brenda makinës.

Detaje nga aksidenti me 2 të vdekur në Tiranë, një nga makinat kaloi me semafor të kuq, gjendet një armë zjarri brenda mjetit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga aksidenti me dy të vdekur në kryqëzimin e “21 Dhjetorit” në Tiranë. Gazetarja Dorjana Bezat, raporton për “BalkanWeb”, se Emirjan Doko, i cili dyshohet se dhe ka shkaktuar aksidentin, ka qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Ai raportohet se ka qenë duke udhëtuar me shpejtësi dhe është futur me semafor të kuq në kryqëzim. Dyshohet se ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me makinën tip “Honda”, ku si pasojë kanë ndërruar jetë Luan Cenollari dhe pasagjeri Ali Bejo. Gjatë kontrolleve të mjetit tip “Citroen” që i përkiste Dokës, është gjetur edhe një armë zjarri.

Ai raportohet se ka qenë duke udhëtuar me shpejtësi dhe është futur me semafor të kuq në kryqëzim. Dyshohet se ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me makinën tip “Honda”, ku si pasojë kanë ndërruar jetë Luan Cenollari dhe pasagjeri Ali Bejo. Gjatë kontrolleve të mjetit tip “Citroen” që i përkiste Dokës, është gjetur edhe një armë zjarri.

Support Ukraine