Aksident në Qukës/ Makina përplaset me kamionin, plagosen 4 persona, mes tyre 2 fëmijë

8 muaj, 1 javë më parë - 1 Gusht 2023, opinion
Aksident në Qukës/ Makina përplaset me kamionin, plagosen 4 persona, mes tyre 2 fëmijë
Një aksidenti i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Librazhd-Përrenjas në afërsi të fshatit Hotelisht.

Sipas uniformave blu një mjet është përplasur me një kamion dhe si pasojë e aksidentit janë plagosur 4 shtetas mes tyre dy fëmijë.

Polici njofton se të plagosurit janë transportuar në spitalin e Librazhdit, të cilët  ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Mesditën e sotme, në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, në fshatin Qukës, automjeti me drejtues shtetasin R. P. është përplasur me automjetin (kamion) me drejtues shtetasin G. A.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 4 shtetas, 2 prej tyre të mitur, të cilët ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, tha policia.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e rrethanave të aksidentit.

Kuçovë, makina përplas 10-vjeçarin

Një aksident është regjistruar sot në Kuçovë, ku një fëmijë rreth 10 vjeç është përplasur nga një makinë.

Ngjarja ndodhi në hyrje të qytetit, pranë parkut të ri. Sipas informacioneve, fëmija ka dalë nga parku me vrap në rrugë dhe është përplasur nga mjeti.

I mituri është transportuar drejt Spitalit Rajonal Berat.

Aksident në Vlorë, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën gjatë një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga në fshtain Kotë dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i saj.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Qafa e Dushkut’. Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen e plotë të dinamikës së aksidentit.

Support Ukraine