Aksident në Fier: Humb jetën një person, plagosen 7 të tjerë

4 vjet, 3 muaj më parë - 2 Dhjetor 2019, opinion
Aksident në Fier: Humb jetën një person, plagosen 7 të tjerë
Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Fier. Mësohet se një person ka humbur jetën dhe 7 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur pranë vendit të njohur si "Kthesa e Dukasit" në aksin Fier-Zharrez. Në këtë aksident janë përfshirë tre makina, njëra "Benz" me targa AA 885 TO, një "Opel" me targa italiane DL 353 HL.

Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 16:35, në fshatin Zharrëz, janë përplasur 3 automjete. Konkretisht është përplasur automjeti tip Benz me drejtues shtetasin M.P., 40 vjeç, banues në Vidhisht, automjeti tip Fiat me drejtuese shtetasen H.U., 21 vjeçe, banuese në Fier dhe automjeti tip Opel me drejtues shtetasin N.M, 44 vjeç, banues në Berat.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit tip Opel, shtetasi N.M., ka mbetur i dëmtuar shtetasi T.Gj dhe shtetasja S.L (pasagjerë në mjetin tip Opel) dhe shtetaset Z.G., 73 vjeçe; T.G., 46 vjeçe; H.U., 21 vjeçe; E.U., 25 vjeçe; S.L., (pasagjere në automjetin tip Fiat) të cilat ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier drejtuesi i automjetit tip Benz, shtetasi M.P i cili dyshohet se është në gjendje të dehur.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Support Ukraine