Aksident në aksin Lezhë – Shëngjin, 2 të plagosur

3 vjet, 5 muaj më parë - 18 Janar 2021, Gazeta Shqiptare
Aksident në aksin Lezhë – Shëngjin, 2 të plagosur
Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 10-vjeçaren, e mitura ndërron jetë në spital;

Aksident në aksin Lezhë – Shëngjin, 2 të plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor që lidh Lezhën me Shëngjinin.

Gazetari Elidon Ndreka raporton se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në vendin e quajtur “Lapidari”.

Aksidenti ndodhi në afërsi të hyrjes së Shëngjinit. Për pasojë, dy pasagjerë kanë mbetur të plagosur.

Policia dhe grupi hetimor janë në vendngjarje, për të zbardhur këtë ngjarje.

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 10-vjeçaren, e mitura ndërron jetë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë. Një 10-vjeçare ka humbur jetën, pasi është përplasur për vdekje nga një mjet. Ngjarja ka ndodhur në orën 12:30 në rrugën ‘Njazi Meka’. Drejtuesi i mjetit Alban Guri aksidentoi të miturën, A.P e cila u transportua menjëherë në spital, por për shkak të plagëve të marra nuk mundi dot të mbijetonte.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar për në komisariat për veprime të mëtejshme.

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 17.01.2021, rreth orës 12:30, në rrugën “Njazi Meka”, mjeti me drejtues A. G., ka aksidentuar ​ këmbësoren e mitur me iniciale A.P., 10 vjeçe, e cila si pasojë e plagëve të marra, ka ndërruar jetë në spital.Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.4, për veprime të metejshme.Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Support Ukraine