Aksident i shumëfishtë në autostradën Tiranë-Durrës, raportohen 8 të plagosur

2 vjet, 5 muaj më parë - 31 Tetor 2021, Gazeta Shqiptare
Aksident i shumëfishtë në autostradën Tiranë-Durrës, raportohen 8 të plagosur
Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Durrës ku janë përplasur disa automjete.

Nje mjet tip “Benz”, me drejtues shtetasin D. K., është përplasur me një motomjet me rimorkio. Si pasojë e përplasjes janë lënduar 8 shtetas që ndodheshin në rimorkio, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Shijak/Informacion paraprak

Me datë 28.10.2021, rreth orës 20:00, në Shijak, mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin D. K., është përplasur me një motomjet me rimorkio.

Si pasojë e përplasjes janë lënduar 8 shtetas që ndodheshin në rimorkio, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit shtetasi D. K., është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine