Aksident i rëndë në Shkodër, furgoni përplaset “kokë më kokë” me veturën

5 vjet, 2 muaj më parë - 3 Gusht 2017, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në Shkodër, furgoni përplaset “kokë më kokë” me veturën
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër Koplik, ku dy makina janë përplasur “kokë më kokë” me njëra – tjetrën.

Nga sa mësohet, aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Shtoj, ku janë përplasur një makinë e tipit "Opel" në të cilën udhëtonte një familje me emigrantë, si dhe një furgon.

Nga të dhënat e para, mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë drejtuesi i furgonit, shtetasi Idriz Metvelaj ndërsa familja që udhëtonte në veturë gjithashtu ka pësuar dëmtime. Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti, por dyshohet se ka qenë një parakalim i gabuar.

Support Ukraine