Aksident i frikshëm në Poliçan, makina bie nga një lartësi, raportohet për 1 viktimë dhe 3 të plagosur rëndë, mes tyre një e mitur

10 muaj, 1 javë më parë - 20 Prill 2023, Gazeta Shqiptare
i
i
Një aksident i rendë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Policanit.

Një mjet ka dalë nga rruga dhe ka renë nga një lartësi.

Raportohet për 1 të vdekur dhe 3 të plagosur rëndë, mes te plagosurve edhe një vajzë rreth 14 vjeçe.

Ndërkohë policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

25-vjeçari humb kontrollin e mjetit te mbikalimi i Vorës, përfundon në spital bashkë me dy pasagjerët

Tre persona kanë përfunduar në spital si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e sotme në Vorë.

Policia njofton se  shtetasi me inicialet L. B. ka humbur drejtimin e automjetit duke dalë nga rruga.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 19.04.2023, rreth orës 18:50, te mbikalimi në Vorë, shtetasi L. B., 25 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Peugeot”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit, shtetasi L. B., dhe dy pasagjerët, shtetasit M. Gj., 22 vjeç, dhe A. Gj., 23 vjeç, (vëllezër) të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine