Zjarr në një parking në Tiranë, digjen disa automjete

11 muaj, 3 javë më parë - 15 Korrik 2023, a2news
Zjarr në një parking në Tiranë, digjen disa automjete
Parkingu i një pallati në Tiranë është përfshirë nga flakët, këtë të enjte.

Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur në një pallat në zonën e Unazës së Re dhe për pasojë disa automjete janë djegur.
Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me forcat zjarrfikëse bënë evakuimin e banorëve të pallatit dhe gjithashtu fikjen e zjarrit.

Sipas Policisë ngjarja ka ndodhur pas konfliktit të një 36-vjeçari me probleme mendore me babain dhe i ka vënë zjarrin automjetit të tij.

Tiranë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pak më parë, për zjarrin e rënë në parkingun e një pallati në Unazë të Re, ju sqarojmë se:
Nga verifikimet e kryera  ka rezultuar se autor i dyshuar i kësaj ngjarje është shtetasi E. L., 36 vjeç, me probleme të shëndetit mendor, i cili dyshohet se gjatë një konflikti me shtetasin S. L. (babai), i ka vënë zjarrin automjetit të tij.

36-vjeçari është shoqëruar në spital për ndihmë mjekësore pasi ka pësuar dëmtime të lehta si pasojë e zjarrit.
Në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 është shoqëruar shtetasi S. L., i cili ishte prezent bashkë me 36-vjeçarin, gjatë ngjarjes.

Support Ukraine