Volkswagen T-Cross me motorin më të fortë deri më tani

4 vjet, 7 muaj më parë - 26 Nëntor 2019, Gazeta Express
Volkswagen T-Cross me motorin më të fortë deri më tani
Prodhuesi gjerman ka aktualizuar ofertën e crossoverit të tij më të vogël. VW T-Cross ka marrë motorin më të fortë në rangun e deritanishëm, dhe është një benzinë 1.5 litra TSI turbo me 150 kuaj fuqi.

Njësia e diskut është çiftuar ekskluzivisht me një kuti ingranazhi automatik DSG me 7-shpejtësi.

Edhe pse ky kombinim është shumë më modest sesa modelet VW të performancës GTI ose R, T-Cross me një motor të ri nga zero në "100" arrin për 8.5 sekonda dhe zhvillon një maksimum prej 200 km/h.

Versioni i ri i Volkswagen T-Cross në Gjermani kushton 25.690 euro, që është pothuajse 7,000 € më shumë sesa modeli bazë.

Support Ukraine