Tjetër aksident tragjik në Divjakë, makina del nga rruga, humb jetën një person

1 vit, 1 muaj më parë - 4 Janar 2023, abcnews
Tjetër aksident tragjik në Divjakë, makina del nga rruga, humb jetën një person
Një tjetër aksident tragjik ka ndodhur sërish në Divjakë, ku një tjetër person ka humbur jetën.

Sipas policisë në aksin rrugor “3 urat-Çermë”, shtetasja B. A., duke drejtuar automjetin tip “Opel” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, ka ndërruar jetë pasagjerja në automjet, shtetasja H. A., si edhe është dëmtuar dhe po merr ndihmën mjekësore në spital, drejtuesja e automjetit, shtetasja B. A.

Njoftimi:

Rreth orës 17:00, në aksin rrugor “3 urat-Çermë”, shtetasja B. A., duke drejtuar automjetin tip “Opel” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, ka ndërruar jetë pasagjerja në automjet, shtetasja H. A., si edhe është dëmtuar dhe po merr ndihmën mjekësore në spital, drejtuesja e automjetit, shtetasja B. A.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Aksident në Divjakë, humb jetën shoferi, plagosen 4 të rinjtë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor “Gradishtë-Spolat” me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e 4 të tjerëve. Shtetasi L. D., duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë ka ndërruar jetë drejteusi i mjetet dhe janë lenduar pasagjerët, shtetasit Xh. S., 19 vjeç, R. D., 23 vjeç, F. C., 18 vjeç dhe D. D., 24 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Divjakë / Informacion paraprak

Rreth orës 16:30, në aksin rrugor “Gradishtë-Spolat”, shtetasi L. D., duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit dhe janë dëmtuar pasagjerët, shtetasit Xh. S., 19 vjeç, R. D., 23 vjeç, F. C., 18 vjeç dhe D. D., 24 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. 

Aksident në Dimal-Lushnje, makina përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin nacional Dimal-Lushnje, në fshatin Gajdë.

Një makinë tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Drejuesi i mjetit, Lefter Ndrio,75-vjeç dhe bashkëshortja e tij janë nxjerrë nga mjeti pa lëndime nga banorët e zonës.

Burime bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin në kthesë dhe është verbuar nga dritat e makinave përballë.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për rrethanat e aksidentit.

Support Ukraine