Kamionçina përplas makinën në Divjakë, shoferja në gjendje të rëndë

1 vit, 6 muaj më parë - 14 Gusht 2022, opinion
Kamionçina përplas makinën në Divjakë, shoferja në gjendje të rëndë
Një makinë tip Ford është përplasur me një kamioçinë në Zharrnec të Divjakës, dhe si pasojë ka mbetur e plagosur rëndë drejtuesja e mjetit tip Ford.

Sipas Klan News përplasja ka qenë ballore dhe se drejtuesja e mjetit Ford ka humbur kontrollin, gjë që ka sjellë dhe aksidentin.

Drejtuesja e Fordit është nisur në gjendje të rëndë shëndetësore drejt spitalit të Lushnjes. Ndërkohë, i lënduar ka mbetur dhe drejtuesi i kamionçinës, i cili tashmë  është ndaluar nga policia.

Si pasojë e aksidentit është shkaktuar një radhë e gjatë makinash, ndërsa policia rrugore po ndihmon në mbarëvajtjen e tij.

Support Ukraine