Tentoi të vidhte një makinë, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë

11 muaj më parë - 18 Tetor 2022, opinion
Tentoi të vidhte një makinë, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë
Një 28-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme pasi ka tentuar të vjedhë një automjet në rrugën dytësore Tiranë-Durrës.

Policia bën me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet N.P, banues në Babrru.

Mësohet se i riu pas shoqërimit në komisariat, ka dëmtuar stolat dhe kamerat e sigurisë së dhomave të shoqërimit.

28-vjeçari akuzohet për veprat penale “Vjedhja”, mbetur në tentativë, dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Ndërkohë, vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga i riu, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Support Ukraine