Sulmi ndaj makinës së efektivëve nga tifozët! Xhama të thyer e të shkatërruar

1 vit, 4 muaj më parë - 25 Maj 2022, Gazeta Shqiptare
Sulmi ndaj makinës së efektivëve nga tifozët! Xhama të thyer e të shkatërruar
Turma e çmendur e tifozëve kanë shkaktuar kaos e rrëmujë në rrugët e kryeqytetit një ditë përpara ndeshjes.

Tifozë të tërbuar kanë sulmuar makinën  e policisë si dhe kanë lënë të plagosur një prej tyre gjatë një përleshjeje.

Burimet bëjnë me dije se makina e cila u sulmua nga tifozët ka dëme të shumta materiale.

Mësohet se mjeti ka thyerje dhe shkatërrim  në xhamin e përparmë dhe atë të pasmë.

Përplasjet e dhunshme mes tifozëve të Romës dhe Feynoord-it në Tiranë, shkon në 6 numri i policëve të plagosur! 13 persona të shoqëruar

Ka shkuar në 6 numri i efektivëve të plagosur si pasojë e përplasjeve të dhunshme të shkaktuar mbrëmjen e sotme në kryeqytet nga grupet e tifozerive të Romës dhe Feynoord-it, konfirmon News 24.

Policia ka nisur shoqërimin e 13 tifozëve problematikë të cilët kanë shkaktuar incidente në disa zona të ndryshme.

Ndërkohë janë ngritur disa kordonë sigurie në pikat hyrëse të rrugëve ku janë mbledhur tifozët e dy skuadrave për të shmangur një përplasje të mundshme mes tyre.

Support Ukraine