Shmanget tragjedia në kryeqytet, shpëtojnë mrekullisht 2 të rinj

3 vjet më parë - 15 Shkurt 2021, Gazeta Shqiptare
Shmanget tragjedia në kryeqytet, shpëtojnë mrekullisht 2 të rinj
Kanë shpëtuar për mrekulli 2 të rinj në kryeqytet të cilët teksa po prisnin autobusin urman në një stacion pranë një qendre tregëtare në autostradën Tiranë-Durrës janë goditur nga një rrotë e një autoboti e cila fluturoi në ajër pas një defekti.

Fatmirësisht vajza 20 vjeçare dhe djali 19 vjeç pësuan dëmtime të lehta.Pas marrjes së njoftimit policia shkoi në vendin e ngjarjes dhe procedoi penalisht 66 vjeçarin i cili ishte drejtuesi i autobotit.

Duke qarkulluar në këtë aks atij i ka dalë goma e pasme e çisternës, e cila ka goditur dhe thyer xhamin e stacionit të autobuzit dhe për pasojë, janë dëmtuar 2 të rinjtë të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Support Ukraine