Reshje shiu dhe breshër, përmbyten rrugët e Durrësit

3 vjet, 2 muaj më parë - 13 Dhjetor 2020, opinion
Reshje shiu dhe breshër, përmbyten rrugët e Durrësit
Reshjet e dendura të shiut që ranë pasditen e të enjtes në Durrës kanë shkaktuar përmbytje të disa rrugëve të këtij qyteti.

Kjo situatë nuk është e panjohur për qytetarët e Durrësit, të cilët përballen me përmbytjet sa herë ka rrebeshe shiu.

Siç duket dhe nga pamjet, zonat më problematike janë: lagjja nr.1, rruga Taulantia, hyrja e Durrësit, zona rreth stadiumit, zona pranë Stacionit të Trenit, zona e tregut industrial, të cilat kanë vështirësuar qarkullimin si për këmbësorët dhe për automjetet.

Support Ukraine