Moti i keq, porti i Durrësit ndërpret punën

5 vjet, 1 muaj më parë - 9 Shkurt 2018, Gazeta Shqiptare
Moti i keq, porti i Durrësit ndërpret punën
Moti i keq me reshje shiu dhe erëra të forta ka bërë që autoritetet portuale të Durrësit të ndërpresin përpunimin e anijeve si për mallra, ashtu edhe pasagjerësh.

Burime për Gazetën Shqiptare kanë thënë se si pasojë e motit janë shkaktuar dallgë të mëdha.

Raportohet se katër anije që ndodhen në terminalin perëndimor të portit janë në pritje të përmirësimit të motit për t'u futur në përpunim.

Ndërprerja është bërë që në mesditën e kësaj të mërkure.

Support Ukraine