Përplaset furgoni më shqiptarë, dy të vdekur e katër të plagosur

4 vjet, 4 muaj më parë - 7 Tetor 2019, opinion
Përplaset furgoni më shqiptarë, dy të vdekur e katër të plagosur
Dy shtetas shqiptarë kanë humbur jetën në një aksident rrugor në autostradën “Ibrahim Rugova”, në Kosovë.

Sipas mediave kosovare, aksidenti ka ndodhur afër fshatit Peqan të Suharekës.

Sipas kryetarit të kësaj komune, Bali Muharremaj, i cili ndodhet në vendin e ngjarjes, aty kanë mbetur të vdekur dy persona dhe katër të tjerë janë në gjendje të rëndë dhe se të gjithë këta janë shtetas të Shqipërisë.

Ndërkaq, policia bëri të ditur se në këtë aksident janë përfshirë dy automjete, një furgon udhëtarësh dhe një kamion.

Njëri nga të lënduarit është dërguar në QKUK, ndërsa të tjerët në Prizren.

Support Ukraine