Përfshihet nga flakët autobusi i fasonerisë në Fier

1 vit, 9 muaj më parë - 28 Korrik 2020, Gazeta Shqiptare
Përfshihet nga flakët autobusi i fasonerisë në Fier
Një autobus i një fasonerie, i cili mundësonte transportin e punëtorëve që nga fshati Peshtan, Kafaraj, Frakull dhe më gjerë është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Peshtan të njësisë administrative Levan.

Sipas banorëve dhe vet drejtuesit te këtij mjeti, zjarri i cili kishte përfshirë një pjesë të autobusit ka shkaktuar dëme materiale dhe në pjesën e brendshme të tij.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plot të ngjarjes dhe shkaqeve të zjarrit.