Pak minuta shi/ Shihni si është përmbytur Durrësi

3 vjet, 9 muaj më parë - 22 Maj 2020, Gazeta Shqiptare
Pak minuta shi/ Shihni si është përmbytur Durrësi
Qyteti bregdetar është përfshirë nga stuhia dhe reshje të dendura shiu gjatë natës.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton se disa rrugë janë përmbytur si ajo e Kënetës, Shkozetit, lagjia 1, lagjia 16, lagjia 18 apo zona e stadiumit 'Niko Dovana'.

Po ashtu edhe shëtitorja bregdetare 'Taulantia' është e pakalueshme prej shiut dhe ujit që tashmë ka vërshuar në Durrës.

Support Ukraine