“Në vendin dhe kohën e gabuar!”, përplasen 2 makina në Vorë, e pëson policja rrugore

3 muaj, 3 javë më parë - 10 Gusht 2023, a2news
“Në vendin dhe kohën e gabuar!”, përplasen 2 makina në Vorë, e pëson policja rrugore
Një efektive policie ka mbetur e plagosur, pasi ishte “në vendin e gabuar, në kohën e gabuar”. Teksa ishte në punë, dy makina u përplasën në afërsi të një karburanti në Vorë. Si pasojë e përplasjes, mbeti e plagosur efektivja e Policisë Rrugore, A. Sh..

Ajo është dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore.

“Vorë/Informacion paraprak

Më datë 09.08.2023, rreth orës 10:30 në Vorë, në afërsi të një karburanti, janë përplasur dy automjete, dhe si pasojë e përplasjes është dëmtuar punonjësja e Policisë së Qarkullimit Rrugor, Inspektore A. Sh., (e planëzuar në shërbim), e cila po dërgohet në spital, për ndihmë mjekësore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton Policia.

Kapen dy shoferët e droguar në Tiranë, rreziku më i ri në rrugë

Policia Rrugore njofton se gjatë kontrolleve të fundit ka vënë në pranga dy shtetas që drejtonin automjetet në efektin e lëndëve narkotike.

Që nga nisja e testimeve me aparatin AquilaScan, gjatë këtij viti janë arrestuar 26 drejtues mjetesh që kanë rezultuar nën efektin e narkotikëve në timon.

Shërbimet e Policisë Rrugore, në vijim të kontrolleve arrestuan në flagrancë shtetasit Xh. B., dhe S. L.

Këta shtetas u ndaluan për kontroll pasi janë konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore, duke drejtuar automjetet e tyre, në mënyrë të parregullt. Pas testimit me aparatin AquilaScan, rezultoi se këta shtetas drejtonin automjetet, në efektin e lëndëve narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine