Aksident në Vorë, makina përplas për vdekje 60-vjeçarin

2 vjet, 5 muaj më parë - 10 Dhjetor 2019, opinion
Illustration
Illustration
Një aksident me vdekje është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Prezë të Vorës.

Mësohet se një automjet ka përplasur një 60-vjeçar, i cili ndërroi jetë si pasojë e dëmtimeve të rënda.

Ndërkohë, ende nuk është bërë publik identiteti i viktimës, ndërsa policia mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka shoqëruar drejtuesin e mjetit A. L.

Njoftimi i policisë

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 16:56 në fashtin Prezë, Vorë automjeti me drejtues shtetasin A. L ka aksidentuar një këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç.

Si pasojë e demtimeve të marra këmbësori ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit shtetasi A. L është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Policia rrugore ndodhet në vendngjarje ku vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin e trupit të pajetë.