Ndodh edhe kjo: Dy kosovarë shkojnë me Golf 2 në New York

24 Prill 2017 - Gazeta Express

Ndodh edhe kjo: Dy kosovarë shkojnë me Golf 2 në New York

Dy kosovarë e kanë bërë një ide briliante duke shkuar me makinën e tyre të preferuar në SHBA

Këta janë Lorik dhe Lirak Prelvukaj, të cilët e kanë ekspozuar makinën Volkswagen Golf 2 në sheshin kryesor të New Yorkut, Times Square.

Dy kosovarët, që janë edhe pronarë të makinës, kanë thënë për Gazetën Express se ky tip makine është e para që është fotografuar në sheshin Times Square, shkruan GazetaExpress.

Sigurisht, dy djemtë meritojnë një shpërblim të majmë nga kompania e Vokswagen, edhe pse shkuarja atje me Golfin e tyre është vullnetare.

Sigurisht ai ka arritur në metropolin amerikan me ndonjë anije cargo.