Moti i keq në Shkodër, bllokohet rruga e Prekalit pas rrëshqitjes së gurëve dhe dherave

1 vit, 5 muaj më parë - 18 Janar 2023, opinion
Moti i keq në Shkodër, bllokohet rruga e Prekalit pas rrëshqitjes së gurëve dhe dherave
Është bllokuar rruga e Prekalit në Shkodër për shkak të reshjeve të shiut rëna gjatë natës.

Raportohet se aktualisht në këtë segment rrugor qarkullimi është i pamundur për shkak të rrëshqitjeve të gurëve dhe dherave.

Kujtojmë se që nga dita e djeshme i gjithë territori është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe i tillë pritet të jetë edhe në ditët në vazhdim.

Support Ukraine