Manovra të rrezikshme me makinë në shesh, burg për 32-vjeçarin

2 vjet, 10 muaj më parë - 29 Prill 2021, a2news
Manovra të rrezikshme me makinë në shesh, burg për 32-vjeçarin
Gjykata e Tiranës cakton masën e sigurisë “arrest në burg” për Arben Menën, 32-vjeçari që rrezikoi jetën e dhjetëra qytetarëve duke bërë manovra të rrezikshme në sheshin “Skënderbej”.

Mena akuzohet për “vrasje në rrethana cilësuese mbetur në tentativë”, “prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, “drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”,shkatërrim prone” dhe “largim nga vendi i aksidentit.

Në sallën e gjyqit ka treguar se ditën e ngjarjes po nxitonte të shkonte për të votuar. Sipas tij, makinën ia kishte marrë një miku dhe kishte ngatërruar rrugën duke shkuar në shesh, ku ka humbur kontrollin e mjetit.

32-vjeçari ka pranuar të jetë përdorues i narkotikëve.

“Unë i dhashë djathtas, makina më iku majtas”, del para gjykatës personi që rrezikoi jetën e njerëzve në sheshin “Skënderbej”

Arben Mema, personi që hyri me makinë në sheshin “Skënderbej”, duke rrezikuar jetën e njerëzve, ka dalë sot para gjykatës për caktimin e masës së sigurisë.

Akuzat për Arben Memën janë “vrasje në rrethana cilësuese mbetur në tentativë”, “prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, “drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”, “shkatërrim prone” dhe “largim nga vendi i aksidentit”.

Kur u pyet se pse e bëri atë veprim, Mema tha: “Unë i dhashë djathtas, makina më iku majtas”.

Support Ukraine