Ky Mercedes madhështor kapë 100kmh në vetëm 4 sekonda

4 vjet më parë - 13 Shtator 2018, Gazeta Express
Ky Mercedes madhështor kapë 100kmh në vetëm 4 sekonda
Ky Mercedes kabriolet i konvertueshëm është me të vërtetë madhështor.

Mercedes S65 Cabriolet V12 Biturbo është si një jaht i fuqishëm në katër rrotë – por edhe mjaft i bukur në dukje.

Siç tregon edhe videoja e publikuar në Facebook, kjo veturë është legjendare, transmeton Gazeta Express.

Vetura e vitit 2018, që ka një motor V12 6.0 litërsh me 621 kuaj-fuqi, kapë 100kmh për 4 sekonda – dhe kushton 250,000 dollarë.

Support Ukraine