Sa do të kushtojë Mercedes Coupe i klasës E?

5 vjet, 7 muaj më parë - 22 Dhjetor 2016, Gazeta Express
Sa do të kushtojë Mercedes Coupe i klasës E?
Mercedes ka publikuar listën e çmimeve gjermane të modelit të ri, i cili arrin në dyqane në mars 2017.

Versioni bazë, të paktën në Gjermani, do të kushtojë 49.051 euro, dhe ky është modeli bazik me benzinë E200 Coupe me një motor 2.0-litra me katër cilindra që sjell 184 KF dhe 300 Nm. Bëhet fjalë për një makinë e cila nga 0 në 100 km/h arrin në 7.8 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 240 km/h.

Sipas të dhënave të fabrikës, konsumi mesatar i karburantit në regjimin e kombinuar është 6 l/100 km.

Aktualisht i vetmi model me dizel në dispozicion, E220d, me 194 kuaj fuqi dhe 400 Nm, përshpejtimin nga 0 në 100 km/h në 7.4 s, shpejtësia maksimale prej 242 km/h dhe konsumin mesatar të karburantit, që arrin në 4 l/100 km mund të blihet për 50.575 euro.

Mercedes E300 Coupe, motori i të cilit zhvillon 245 kuaj fuqi dhe 370 Nm, deri 100 km/h arrin në 6.4 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 250 në orë, kushton 54.740 euro.

Në krye të ofertës tani për tani është E400 4matic, i cili kushton 64807 euro. Ky model nën kapak ka një motor 3.0 V6 që jep 333 KF dhe 480 Nm.

Automjetit i duhen 5.3 sekonda për përshpejtim nga zero në 100 km/h, ndërsa zhvillon një maksimum prej 250 km/h.

Support Ukraine