Kamioni përplas për vdekje të moshuarin në Lushnjë-Rrogozhinë

2 vjet, 6 muaj më parë - 24 Tetor 2021, opinion
Kamioni përplas për vdekje të moshuarin në Lushnjë-Rrogozhinë
Një 70-vjeçar ka humbur jetën këtë mbrëmje në aksin Lushnjë-Rrogozhinë, pasi është përplasur nga një automjet.

Informacionet paraprake thonë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, kur një 55 vjeçar duke drejtuar kamionin, ka aksidentuar një këmbësor rreth 70 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit dhe identifikimin e viktimës.

Support Ukraine