Kamioni bie nga 100 metra lartësi, policia: E hodhi punonjësi me qëllim sepse…

4 vjet, 2 muaj më parë - 31 Maj 2018, Gazeta Shqiptare
Kamioni bie nga 100 metra lartësi, policia: E hodhi punonjësi me qëllim sepse…
Detaje të reja dalin në dritë nga aksidenti që ndodhi sot në HEC-in e Moglicës në Gramsh, ku një kamion ra ka 100 metër lartësi dhe përfundoi në humnerë.

Mësohet se ka dyshime se ngjarja ka qenë e qëllimshme.

Mendohet që shoferi e ka hedhur qëllimisht kamionin në humnerë, në shenjë hakmarrje pasi ishte pushuar nga puna.

Siç u raportua edhe më herët, kamioni ra në humnerë në vendin e quajtur 'Maliq Opar'. Ndërkohë policia po vijon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë

Më datë 30.05.2018, në Moglicë, dyshohet se një mjet tip kamion që i përket një firme ndërtuese të Hidrocentralit të Moglicës, me drejtues shtetasin B.K, ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka rënë nga një lartësi prej 100 metrash në një përrua.

Nga të dhënat e para, rezulton se drejtuesi i mjetit nuk ka pësuar dëmtime serioze, pasi është hedhur nga mjeti përpara se sa ky i fundit të dilte nga rruga.

U ngrit grupi hetimor dhe po punohet për të zbardhur rrethanat e ngjarjes

Support Ukraine