Ja makina e vrasësve të dyfishtë sot në Vlorë

25 Maj 2017 - Gazeta Express

Ja makina e vrasësve të dyfishtë sot në Vlorë

Autorët e vrasjes së dysfishtë këtë mbrëmje në qytetin e Vlorës, kanë përdorur një automjet tip BMW, i cili pas ngjarjes së rëndë u gjet nga policia i djegur në zonën e Panajasë

Aurorët, ende të paidentifikuar, qëlluan me breshëri kallashnikovi në drejtim të tavolinës së një lokali në sheshin e Flamurit. Aty ndodhen drejtori i OSHEE-së në Vlorë Roland Saliu dhe pronari i një televizioni lokal, Vlora Channnel, Erven Hyseni.

Pasi qëlluan me breshëri në drejtim të lokalit ku ndodheshin dy viktimat, ata u larguan me shpejtësi dhe më pas braktisën makinën në fshatin Panaja. Në foton e mëposhtme është pikërisht makina e braktisur e vrasësve.

Foto është bërë para se mjeti të digjej nga autorët e krimit