Golfi i ri GTE do të kushtojë më lirë

3 Prill 2017 - Gazeta Express

Golfi i ri GTE do të kushtojë më lirë

Volkswagen Golf GTE do të kushtojë 3,400 funte sesa paraardhësi i tij, derisa çmimet do të fillojnë nga 28 mijë funte.

Seria e këtij modeli hibrid do të ketë ekranin tetë inç, dritat Full LED dhe opsionin e VW-së, Car-Net App Connect.

Si modeli i mëparshëm, GTE ka motorin 1.4-litra TSI turbo me baterinë 8.7 kWh dhe motorin elektrik. Bateria e këtij modeli mund të mbushet për tri orë.

Me këtë bateri Golf GTE mund të ec 514 milje dhe shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 7.6 sekonda.

Së bashku me Golfin standard, GTI dhe R janë të gatshëm për porosi.