Gjykata vendos të dënoj me 20 ditë burg shoferin e fugonit

2 vjet, 9 muaj më parë - 30 Tetor 2019, Gazeta Shqiptare
Gjykata vendos të dënoj me 20 ditë burg shoferin e fugonit
Gjykata e Durrësit ka vendosur masat e sigurisë për dy shoferat e arrestuar për aksientin që ndodhi mbrëmjen e së shtunës. Aksident në të cilin 25-vjeçari Ramazan Bata humbi jetën.

Gjykata ka vendosur burg me afat 20 ditë për 54-vjeçarin Ferdinand Torozi, drejtuesi i furgonit nga ku u shkëput trupi i pajetë i të riut dhe detyrim paraqitje për 49-vjeçarin Petrit Topalli, shoferin e autobusit poshtë të cilit u gjet motori i viktimës.

25-vjeçari që kishte nisur punë si shpërndarës picash po ditën kur humbi jetën u përplas për vdekje tek “Ura e Dajlanit”. Motoristi është përplasur fillimisht nga autobusi dhe më pas është marrë zvarrë nga furgoni.

Support Ukraine