Fundoset makina në rezervuarin e Çekrezës, policia dhe polumbarët në vendngjarje

1 vit, 8 muaj më parë - 18 Qershor 2022, opinion
Fundoset makina në rezervuarin e Çekrezës, policia dhe polumbarët në vendngjarje
Një automjet është fundosur mëngjesin e sotëm në “Rezervuarin e Çekrezës”. Sipas policisë ka qenë roja i sigurisë që ka njoftuar se kishte konstatuar një automjet të fundosur brenda këtij rezervuari.

Shërbimet e Policisë të zjarrfikëses dhe edhe polumbarët e Reneas janë nisur drejt vendngjarjes për të bërë të mundur nxjerrjen e automjetit nga rezervuari.

Më datë 17.06.2022, rreth orës 07:20, jemi njoftuar nga roja i sigurisë së rezervuarit në vendin e quajtur “Rezervuari i Çekrezës”, se kishte konstatuar një automjet të fundosur brenda këtij rezervuari.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje së bashku me shërbimet zjarrfikëse.

Njëkohësisht drejt vendngjarjes janë nisur edhe polumbarët e Reneas, për të bërë të mundur nxjerrjen e automjetit nga rezervuari”-njofton policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Support Ukraine