Detaje nga aksidenti në Lezhë/ Kush është i kërkuari që po ndiqej nga uniformat blu (Emri)

3 vjet, 8 muaj më parë - 8 Qershor 2020, Gazeta Shqiptare
Illustration
Illustration
Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i ndodhur pak minuta më parë në Lezhë.

Burimet bëjnë me dije se i kërkuari të cilin uniformat blu po e ndiqnin me shpejtësi është shtetasi Lekë Përjaku.

Policia po ndiqte automjetin me targa AA262UJ të drejtuar nga Përjaku, teksa automjeti i tyre, Hunday me targa AA911VE që po e drejtonte inspektori i Policisë Klisman Nikolli ka dalë nga rruga.

Nikolli dhe kolegët e tjerë në automjet përfunduan me dëmtime fizike në spital.

Support Ukraine