Aksidenti i rëndë në Lezhë, dy mjetet bëhen copash! Shoferi në gjendje kritike për jetën

1 vit, 6 muaj më parë - 12 Maj 2022, Gazeta Shqiptare
Aksidenti i rëndë në Lezhë, dy mjetet bëhen copash! Shoferi në gjendje kritike për jetën
LEZHË- Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Lezhë-Laç, në zonën e Shën Kollit. Sipas raportimeve të Gazetës Shqiptare, aksidenti ndodhi pak minuta më parë ku dy mjete siç duken edhe nga pamjet ka qenë një përplasje të fortë.

Sipas burimeve të Gazetës Shqiptare, nga përplasja kanë mbetur të plagosur 2 persona ndërsa mësohet se një prej tyre, që ishte drejtuesi i mjetit ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit të rëndë.

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Laç, përplasen automjetet, 2 të plagosur një prej tyre në gjendje kritike

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Lezhë-Laç pranë kryqëzimit të Shën kollit. Burime të Gazetës Shqiptare mësojnë se janë përplasur dy mjete dhe kanë mbetur të plagosur 2 persona.

Një prej personave të plagosurve ndodhet në gjendje kritike.

Policia dhe ambulanca janë duke shkuar drejt vendngjarjes. Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Support Ukraine