Aksident në Surrel/ Makina bie në greminë, vdes i riu

3 vjet, 11 muaj më parë - 9 Tetor 2018, Gazeta Shqiptare
Illustration
Illustration
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele, ku një makinë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në greminë.

Aksidenti është regjistruar rreth orës 18:30, në rrugën e "Dajtit", në fshatin Surrel.

Sipas policisë, brenda në mjet ndodheshin tre persona, L. B., rreth 60 vjeç dhe Z. A., rreth 55 vjeç, të cilët janë dërguar për ndihmë mjekësore në spital. Ndërsa i riu Florenc Vishkurti, 38 vjeç ka ndërruar jetë.

Në vendngjarje janë dërguar shërbimet e Policisë, Zjarrfikëses dhe Ambulanca.

"Më datë 07.10.2018, rreth orës 18:30, në rrugën e "Dajtit", në fshatin Surrel, një mjet ka dal nga rruga dhe ka rënë në greminë. Brenda në mjet dyshohet të jenë tre persona," shkruhet në njoftimin e policisë.

Support Ukraine