Aksident në Roskovec, humb jetën 30-vjeçari

3 vjet, 6 muaj më parë - 25 Gusht 2020, opinion
Aksident në Roskovec, humb jetën 30-vjeçari
Një 30-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e së hënës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40, në aksin rrugor Roskovec-Suk, në fshatin Suk. Shtetasi R. H., 25 vjeç, banues në fshatin Suk, duke drejtuar mjetin tip “Ford Fiesta, është përplasur me mjetin tip “Linfan”, i cili drejtohej nga shtetasi A. H., rreth 30 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Fier shtetasi A. H.

Drejtuesi i makinës, shtetasi R. H., është shoqëruar në Komisariat dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Support Ukraine