Aksident në Lezhë, plagoset një person! Shoferi largohet nga vendngjarja, i lënduari dërgohet në spital

9 muaj, 3 javë më parë - 1 Dhjetor 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident në Lezhë, plagoset një person! Shoferi largohet nga vendngjarja, i lënduari dërgohet në spital
Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të mërkure në zonën e Tales, në Lezhë e cila ka rezultuar në lëndimin e një personi.

Burimet bëjnë me dije për Gazetën Shqiptare se i dëmtuari dyshohet të jetë përplasur nga një makinë, e cila është larguar nga vendngjarja pas aksidentit.

Konfirmohet se i plagosuri është  shurdh-memec dhe se është transportuar në spitalin e Lezhës, lu po merr dhe trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Ndërkohë, rrethanat e ngjarjes nuk bëhen me dije dhe pritet sqarimi i këtyre të fundit gjatë orëve në vijim.

Support Ukraine