Aksident në Gramsh-Cërrik, automjeti përfundon në liqen. Nxirret një trup i pajetë

3 vjet, 4 muaj më parë - 19 Maj 2020, Gazeta Shqiptare
Aksident në Gramsh-Cërrik, automjeti përfundon në liqen. Nxirret një trup i pajetë
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Gramsh- Cërrik, ku për pasojë një person ka ndërruar jetë.

Nga sa bëhet e ditur, një automjet ka përfunduar në liqenin e Banjës, ku ka ndërruar jetë një 50- vjeçar.

Deri më tani nuk dihet se sa persona kanë qenë në automjet por zjarrfikëset po punojnë për nxjerrjen e automjetit.

Ndërkohë vendi ka ndodhur në një shesh pushim dhe nuk dihen shkaqet se pse automjet ka përfunduar në liqen. Automjeti përfundoi në një thellësi 40 metra në liqen.

Aksidenti në Cërrik, momenti kur nxirret nga liqeni trupi i pajetë i viktimës

Balkanweb siguron videon e nxjerrjes nga liqeni të trupit të pajetë të viktimës nga aksidenti në aksin Cërrik- Gramsh. 

Trupi ka dalë vetë në breg të liqenit të Banjës kurse ishin forcat zjarrfikëse të Gramshit që e morrën me barrelë. Ndërkohë automjeti që është zhytur në fund të liqenit mbi 40 metra thellësi do të mbikqyret nga polumbarët.

Viktima deri tani mësohet të jetë një50- vjeçar ndërkohë nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Support Ukraine