Aksident i rëndë në Shqipëri, 5 kosovarë të lënduar

5 vjet, 5 muaj më parë - 10 Mars 2017, Telegrafi
Aksident i rëndë në Shqipëri, 5 kosovarë të lënduar
Pesë kosovarë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në aksin Laç- Fushë Krujë prani Gjormit.

Mediat në Shqipëri raportojnë se aksidenti ndodhi kur një automjet u përplas rëndë me një traktor zetorin, përcjellë Klan Kosova.

Bëhet e ditur që traktori doli nga rruga dytësore për tu përplasur me automjetin e shtetasve kosovarë.

Ata janë transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësore dhe njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.

Support Ukraine