Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot! Përplasen “Benz-at”, të paktën dy persona të lënduar

2 vjet më parë - 9 Prill 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot! Përplasen “Benz-at”, të paktën dy persona të lënduar
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Lezhë-Milot, në zonen e Markatomajt. Gazeta Shqiptare mëson se janë përplasur dy makina, një fuoristradë dhe një veturë.

Nga pamjet e siguruara, duket se të përfshira në aksident janë një automjet “Mercedes Benz ML” dhe një “Mercedes Benz C-class”.

Raportohet për të paktën 2 persona të lënduar, por për momëntin nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore.

Gjithashtu, vihet re se dëmet materiale janë të konsiderueshmë, dhe se makinat kanë pësuar goditje ballore dhe tjetra në anë.

Ndërkohë, vihet re se rruga është e rreshqitshme, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Support Ukraine