Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot, autobusi me pasagjerë del nga rruga pasi u godit nga kamioni

2 vjet, 5 muaj më parë - 18 Shtator 2021, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot, autobusi me pasagjerë del nga rruga pasi u godit nga kamioni
Një aksident i rëndë është shënuar paraditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, pranë ishull Shëngjinit.

Një autobus me pasagjerë është aksidentuar me një kamion dhe ka dalë nga rruga.

Korespondenti i Panorama bën me dije se nga informacionet e para mësohet se është lënduar një fëmijë që është dërguar për mjekim në spital.

Mësohet se ka qenë kamioni që ka goditur nga pas autobusin.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për aksidentin.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 10: 20 , në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Ishull Shëngjin ” janë përplasur mjeti tip kamion me mjetin tip autobus, ka marrë demtime të lehta një i mitur dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, pa probleme.

Drejtuesit e 2 mjeteve po shoqerohen në ambjentet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes

Support Ukraine