Aksident i rëndë, humbasin jetën dy persona

7 Korrik 2017 - Telegrafi

Aksident i rëndë, humbasin jetën dy persona

Një aksident me pasoja të rënda ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fier-Lushnjë, ku nga të dhënat e para mësohet se kanë humbur dy shtetas.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur rreth orës 05:40 në aksin Lushnje-Fier, ku një mjet tip "Renault", me targë AA 468 PY ka goditur trafikndarësen ndërsa ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka rënë në kanal. Nga ky aksident mësohet se kanë humbur jetën shtetasi F.N, 61 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndërroi jetë në spital si edhe shtetasi P.Z, 54 vjeç, pasagjer në mjet, banues në rrugën "Myslym Shyri" në Tiranë, i cili ndërroi jetë në vendngjarje.

Njoftimi i policisë rreth këtij aksidenti me fatalitet

Lushnje. Në datën 03.07.2017, rreth orës 05:40, në autostradën FierLushnje, ka dalë nga rruga duke goditur trafikndarësen dhe ka rënë në kanal mjeti tip "Renault", me targë AA 468 PY.

Me gjithë vështirësitë e vendit dhe dëmtimit të rëndë të mjetit, shërbimet e policisë, ato të zjarrfikëses dhe urgjenca e spitalit kanë bërë të mundur nxjerrjen nga makina të të dy shtetasve të aksidentuar.

Paraprakisht dyshohet se shofer ishte shtetasi F.N, 61 vjeç, banues në Tiranë, i cili u dërgua në Spitalin Rajonal Fier në gjendje të rëndë dhe në orën 07:25 ndërroi jetë.

Ndërsa pasagjer ishte shtetasi P.Z, 54 vjeç, banues në lagjen "Myslym Shyri", Tiranë, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje.