Aksi rrugor Korçë-Ersekë, Rama: Gati në Qershor të këtij viti

1 vit, 3 muaj më parë - 20 Shkurt 2023, opinion
Aksi rrugor Korçë-Ersekë, Rama: Gati në Qershor të këtij viti
Mëngjesin e kësaj të diel, kryeministri Edi Rama e ka nisur duke publikuar pamje të aksit rrugor Korçë-Ersekë.

Krahas videos, Rama shkruan se ky aks është një vepër madhore për qarkullimin e automjeteve dhe turizmin.

Në postimin e tij, kreu i qeverisë ka bërë të ditur se ky projekt po merr formë dita-ditës për të qenë gati në Qershor të këtij viti.

Mirëmëngjes me një nga kantierët më të rëndësishëm të momentit, aksin rrugor Korçë-Ersekë, një vepër madhore për qarkullimin e automjeteve dhe turizmin, që ditë pas dite po merr formë për të qenë gati në Qershor të këtij viti, ju uroj një të diel të bukur”, ka shkruar Kryeministri Rama në Facebook.

Support Ukraine