17-vjeçari me makinë dhe pa patentë aksidenton për vdekje 73-vjeçarin

11 muaj, 2 javë më parë - 14 Dhjetor 2022, opinion
17-vjeçari me makinë dhe pa patentë aksidenton për vdekje 73-vjeçarin
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan – Peqin në fshatin Pajovë. Një 17-vjeçar ka aksidentuar për vdekje një 73-vjeçar.

Adoleshenti me iniciale J.Gj. duke drejtuar një makinë tip Benz, i papajisur me patentë, përplasi për vdekje 73-vjeçarin me iniciale B.K. i cili udhëtonte me biçikletë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në komisariatin e policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit. 

Support Ukraine