McLaren prezanton Speedtail, veturën më të shpejtë që ka prodhuar ndonjëherë

3 vjet, 9 muaj më parë - 29 Tetor 2018, Gazeta Express
McLaren prezanton Speedtail, veturën më të shpejtë që ka prodhuar ndonjëherë
McLaren ka zbuluar makinën më të fuqishme dhe më të shpejtë të kësaj marke.

Ky është modeli që do të vendoset në krye të gamës ultrasportive të McLaren-it, duke zënë pozicionin që deri më tani i ka takuar P1.

Shpejtësia maksimale e McLaren Speedtail do të jetë 400 km/h.

Vetëm 106 njësi janë prodhuar dhe të gjitha janë prenotuar, pavarësisht se kushtojnë 2 milionë euro secila.

McLaren Speedtail do të ketë tre vende në konfigurim 1+2, me shoferin në pozicionin qendror dhe dy pasagjerët mbrapa.

Support Ukraine