Lezhë/U përplas nga furgoni i mallrave, humb jetën kalimtari

2 vjet, 10 muaj më parë - 25 Nëntor 2020, opinion
Lezhë/U përplas nga furgoni i mallrave, humb jetën kalimtari
Një aksident ka ndodhur në autostradën Lezhë- Milot, ku një person ende i paidentifikuar është përplasur nga një furgon pasagjerësh dhe për pasojë ka humbur dhe jetën.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një karburanti, ku drejtuesi i furgonit B.Gj. është shoqëruar në polici për sqarimin e aksidentit.

I dëmtuari është dërguar menjëherë në spitalin e Lezhës, por raportohet se atje ka mbërritur i pajetë.

Ky aks, pranë ish-Lezhës është cilësuar edhe si rruga e vdekjes dhe njihet për numrin e lartë të aksidenteve, edhe për faktin që  ka mungesë totale të ndriçimit.

Support Ukraine