Kamëz/Makina del nga rruga, humb jetën shoferi 24-vjeçar, plagoset pasagjeri

1 vit, 6 muaj më parë - 14 Mars 2022, opinion
Kamëz aksident
Kamëz aksident
Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kamëz.

Sipas policisë, 24-vjeçari, me inicialet D.P., duke drejtuar mjetin e tij, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën 24-vjeçari, dhe është dëmtuar pasagjeri, shtetasi F. P., 61 vjeç.

“Më datë 13.03.2022, rreth orëve të para të mëngjesit, në Kamzë, shtetasi D. P., 24 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, shtetasi D. P., dhe është dëmtuar pasagjeri, shtetasi F. P., 61 vjeç.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”,-njofton policia.

Support Ukraine